ERP Düzenli Bakımı Gerekli midir?

ERP sistemi, hayatınızın bir parçası olacak ve tüm iş ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Binlerce kullanıcının daha kolay ve hızlı çalışmaları için yüzbinlerce EUR yatırım yapılır. Böylece güvenli ve kesiksiz çalışma ortamı sağlanır. Yeni aldığınız bir aracın bakımı her 10.000 km de bir mekanik ustaları tarafından yapıldığı gibi, ERP sisteminin de sürekli yakından ilgi ve alakaya ihtiyacı vardır. Her yıl, kurulum ve geliştirme için özel uzman zamanı ayrılmalıdır. Bakım ve geliştirme kesiksiz yapılırsa sistem kaynaklı hatalar önlenir ve karlılığınızı maksimize eder.

 

EDS Kurulum Süresi Ne Kadardır? 

EDS sürekli olarak daha kolay kullanımlı ve daha hızlı çalışmak üzere geliştirilmektedir. Temel işletim sistemine hakim her kullanıcı saatler içerisinde az sayılabilecek bir eğitim ile EDS ekranlarını kavrar ve kullanabilir.  Sektörel parametrelerinin ayarlanması ve her modülün özelliklerinin müşteri istek ve ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi işleri ile birlikte, kurulum süresi 10 kullanıcı için ortalama 3 aydır. Bu süresin sonunda EDS tamamen kullanıma geçer.  EDS kurulumu işletmenin iş dosyalarındaki bilgilerinin nerede ise tamamının elektronik ortama geçmesi ve bütün raporlamaların EDS den alınabilmesi anlamına gelmektedir.  EDS kurulmaya başladığı ilk aydan itibaren veri girilebilir ve rapor alınabilir durumdadır. Veri akış sırasına göre modül eğitimleri verilir ve tam kullanıma geçtikten sonra sıradaki diğer modülün kurulumuna başlanır. En hızlı ve etkili kurulum yöntemleri uygulanır.  

 

Danışman Firmanın Nitelikleri Neler Olmalıdır?

Danışman firma profesyonel olmalıdır. Profesyonellik, ilk olarak gelir amacı ile hizmet ve ürün üretimi olarak algılanır. Ticari etkinlikler, sosyal ve psikolojik dinamiklerin etkili olduğu hassas dengeler üstünde sürer. Uzun süreli başarılar etik değerlere dikkat eden aktörlere aittir.

 

Enfotek Kurumsal Yazılım Projelerini Nasıl Yönetiyor?

Enfotek uzman kadrosu her projeyi kendi şartları altında bağımsız ve eksiksiz tamamlanacak şekilde planlar. Sürecin brüt ne kadar süreceği kaç uzman gün kurulum (yakın ve uzak) desteğe ihtiyacı olduğunu belirler. Proje çalışmasında müşterinin oluşturması gereken teknik kadro ve personel sayısını da tespit eder. Özellikle müşterinin katkısı hayati önem taşımaktadır. Projenin başarısında en önemli rol yönetimindir. Enfotek uzmanları projede karşılaşılan her aksaklığı tespit eder ve yönetime bildirir. Muhtemel çözüm metodlarını tartışır. Kurumsal çalışmalar sadece yazılım projesi olarak ele alınmamalıdır. Çalışanların tüm alışkanlıkları değişmektedir ve bu zorlu süreç önemli bir bilgi birikimi gerektirir. Çalışanların sorunlarının doğru tespit edilmesi ve pratik metodlar ile çözümü gereklidir. Enfotek yazılımları üzerinde müşteri ihtiyaçlarına kısa sürede cevap verebilmesi için yıllarca çalışmış ve son teknoloji ile geliştirme yapmıştır.

 

Sektörel Çözüm Neden Gerekli?

Entegre iş yazılımları günümüzün iş talimatlarının yerine geçmeye başladı. Çalışanlar her türlü işlemini yazılım ile gerçekleştirmek istiyorlar. ERP projesini, yazılım olarak algılamayın. Bu hataya düşen yüzlerce şirket, süreçleri iyi analiz edilmemiş, uyarlaması eksik yazılımlarla ortaya çıkan sorunlar nedeni ile milyonlarca dolar kaybetmişlerdir. Sizin o şirketlerden olmamanızı dilerim. ERP projeleri, tarif ile yapılamazlar.. Muhakkak KURULUM EKİBİNİN SEKTÖRDE UZMAN olması gerekir. Çünkü, sizlerle iş yapış şeklinizi tartışacak ve gerekirse yeni metod önerecektir. Sizin işinizi daha verimli yapmanızı sağlayacaktır. Peki 20 sene öncesi muhasebe mimarisine dayanan yazılımlar gerçekten çözüm olabilirler mi?